Banner
Revit Architecture 2011 PDF Print E-mail

Revit Architecture 2011

Projeleri daha hızlı, daha ekonomik ve çevreye daha az etki yaratacak şekilde tasarlayın

Autodesk Revit Architecture, Yapı Bilgi Sistemi (BIM) amacına uygun geliştirilmiştir. BIM bir proje hakkındaki koordine edilmiş ve güvenilir bilgiler üzerine kurulu, tasarım aşamasından inşaat ve daha sonra operasyon aşamasına kadar uygulanan tümleşik bir süreçtir. Mimarlık şirketleri, Yapı Bilgi Sistemini uygulamak suretiyle bu tutarlı bilgileri tüm tasarım süreci boyunca kullanarak yaratıcı projeleri tasarlayabilir ve doküman üretebilir, daha iyi iletişim sağlamak için projeyi daha doğru sunabilir, maliyet, planlama ve çevresel etkiyi daha iyi anlamak için gerçek hayat koşullarını simüle edebilir.

Autodesk Revit Architecture 2011 yazılımının yeni ve yenilikçi kavramsal tasarım özellikleri serbest form modelleme ve parametrik tasarım yapmak için kullanımı kolay araçlarla donatılmıştır ve tasarım analizlerinin erkenden yapılmasına olanak tanır. Özgürce eskizler hazırlayabilir, eskizlerinizden hızla 3B formları yaratabilir ve oluşturduğunuz formları etkileşimli bir şekilde değiştirebilirsiniz. Karmaşık formların tasarımı ve netleştirilmesi için yazılımın içindeki yerleşik araçları kullanarak modellerinizi imalat ve inşaat aşamalarına hazırlayabilirsiniz. Autodesk Revit Architecture, siz tasarım çalışmalarınıza devam ederken parametrik çatıyı en karmaşık formların çevresinde kurarak daha fazla yaratıcı kontrol, hatasız çalışma ve esneklik sunar. Tasarım formunuzu kavramsal modelden alarak imalat dokümanı aşamasına kadar aynı kullanıcı dostu ortam ve yeni ara yüzde götürebilirsiniz.

Autodesk Revit Architecture yazılımının içindeki “Building Maker” araçları ile yaratılan kavramsal formları, imal edilebilir fonksiyonel yapı tasarımları ve bileşenlerine dönüştürebilirsiniz. Kavramsal tasarım modelinizdeki yüzeyleri özgürce duvar, çatı, döşeme ve giydirme cephe sistemleri gibi yapı elemanlarına çevirebilirsiniz. Önemli yapı bilgilerini (kat alanları, hacimleri ve bina cephesi yüzey alanları vb.) elde etmeniz mümkündür.

3 boyutlu kavramsal tasarım modellerini çeşitli uygulamalardan (örneğin AutoCAD® yazılımı, Autodesk®Maya® yazılımlarının yanı sıra AutoDesSys form•Z®, McNeel Rhinoceros®, Google™, SketchUp® ve diğer ACIS® veya NURBS tabanlı uygulamalar ) tek ya da toplu nesneler olarak Autodesk Revit Architecture’a taşıyabilir tasarım ve projelendirme çalışmalarına devam edebilirsiniz.

Revit Architecture 2011 mental ray kaplama sisteminin gücü ile fotoğraf kalitesinde görseller üretebileceğiniz, yeni nesil mimari tasarım ve projelendirme yazılımıdır.

Özgürce hayal edin, hayal ettiklerinizi tasarımlarınıza düşlediğiniz şekliyle yansıtın. Yapı tasarımı ve projelendirmede teknolojinin günümüzde geldiği en son noktada, Revit Architecture 2011 ile nasıl düşünüyorsanız öyle çalışın.

Arazi ve kütle çalışmasından detaylı uygulama çizimlerine ve metraja kadar, tüm aşamalarda üretkenliği, koordinasyonu ve kaliteyi artıran araçlar içeren Revit Architecture, veritabanı temelli ve parametrik çalışan bir yazılımdır.

Revit Architecture'de, her pafta, her 2 veya 3 boyutlu görünüş, her metraj listesi aynı bina veritabanının farklı yansımalarıdır. Kullanıcı alışık olduğu görünüşlerde çalışırken, Revit Architecture, bina için gerekli olan tüm veriyi toplar, Yapı Bilgi Sistemi içerisinde saklar ve projenin diğer tüm gösterimlerine yansıtır.

Revit Architecture'ın parametrik yapısı, herhangi bir anda yapılan her değişikliği (görünüşte, kesitte, metraj listesinde, paftada, kısacası nerede yapılırsa yapılsın), tüm dokümanlara otomatik olarak iletir.

Tasarım, tüm çizimler, paftalar, metraj listeleri ve tabii ki 3 boyutlu modelle beraber sunumlar da güncel, eksiksiz ve hatasız bir şekilde her an hazır olur.