Banner
Archicad 13 PDF Print E-mail

Paylaşılan Üretkenlik

Graphisoft BIM Server ile tasarım dosyası paylaşımı
Yapı Bilgisi Modelleme (BIM) tasarım ekibine eşsiz zorluklar çıkarır: yüksek bir ölçekte BIM'i uygularken mimarlar genelde model erişimi ve iş akışı yönetiminde darboğazlara girerler. ArchiCAD 13 endüstride ilk defa hem ofis içinde hem de internette erişim haklarının talebe göre yönetimi ve her boyutta ekipler için projelere talebe göre erişim için Graphisoft BIM Server™'ı sunar.

 

Hız
ArchiCAD 13'ün işbirliğine dayalı ortamı sayesinde sürücü senkronizasyonu için uzun süreler beklemek artık geçmişte kaldı. Çığır açan Delta Server teknolojimiz ağ trafiğini önemli ölçüde azaltarak, ekip üyelerinin gerçek zamanlı olarak BIM modelleri üzerinde ortaklaşa çalışabilmesini sağlar. Aynı teknoloji BIM projelerine dünyanın her yerinden standart internet bağlantıları aracılığıyla erişilebilmesini sağlıyor.

Veri Güvenliği
CAD/BIM Yöneticileri için ağa bağlı olarak veri bozulması veya donanım arızaları büyük bir endişe kaynağı: tek bir arızalı bilgisayar bile bütün ofis tarafından yapılan işleri mahvetmek
için yeterlidir. Ama BIM Server'in sağlam sistem yapısı, BIM projesinin her zaman bütünlüğünü garanti altına alır. Projenin ağdaki bütünlüğünü korumak için işyerlerinin arızalarından kaynaklanan tüm veri hataları engellenir.

İş Akışı
ArchiCAD 13'ün yeni Teamwork (Ekip Çalışması) talebe göre erişim ve sürücü seviyesinde çakışma yönetimi ile 2D iş akışlarının esnekliğini model tabanlı dünyanın koordinasyon gücü
ile birleştirir. Şirketler, dinamik ve merkezi olarak kontrol edilebilen tasarım iş akışları ile iş güçlerinden çok daha verimli bir şekilde faydalanabilirler.

Kaynak: Bilkom