Banner
Archicad 12 PDF Print E-mail

ArchiCAD 12 Yenilikler

Sanal Yapı Çözümü

ArchiCAD 12, BIM (Yapı Bilgisi Modelleme) kategorisindeki en komple ve en esnek tasarım çözümü konumunu pekiştirmektedir. ArchiCAD 12 çok işlemci desteği, yeni Panel Cephe Sistemi ve BIM kategorisinde bir ilk olan 3 boyutlu Belge gibi yeni özellikler getirerek hız, tasarım ve belgelendirme konularına odaklanmıştır.

Hız
ArchiCAD 12, çok çekirdekli teknolojisinden yararlanan ilk BIM uygulamasıdır. Örneğin, Sanal Yapı Modelinden kesitler ve dikey resimler oluşturma işlemi çok çekirdekli teknolojisinde büyük bir performans artışıyla gerçekleştirilebilir.

Tasarım
Panel Cephe Sistemi, kısmi yapı ekranı ve hotlink yönetim özellikleri tasarımı hızlandırmaya ve projelerde hem şirket içindeki, hem şirket dışındaki genel koordinasyonu geliştirir.

Belgelendirme
Yeni Fill Management ve BIM uygulamasında bir ilk olan 3D Document gibi 2 boyutlu ve 3 boyutlu belgelendirme özellikleri, kullanıcıların yeni iş fırsatlarını kazanmasına ve tasarımlarını proje sahiplerine, danışmanlara ve yüklenicilere açıklamasına yardımcı olur.

 

12'yi Seçmek İçin 12 Neden

1. Hız - ArchiCAD 12 3 boyutlu görünümler, kesitler ve dikey resimler oluşturma ve geniş zemin planları ve düzenlerinde 2 boyutlu pan yapma ve yakınlaştırma gibi en çok kullanılan BIM modellendirme ve belgeleme işlemlerinde günümüzün standart çok çekirdekli işlemcilerinden tam anlamıyla yararlanan ilk uygulamadır.

2. Panel Cephe Sistemi - Kullanıcıların panel cephe sistemlerini kolayca tasarlamasını ve belgelendirmesini sağlar. Şemaların, fiziksel elamanların ve ek aksesuarların esnek hiyerarşik yapısına bağlı olarak, kullanıcılar sistemin tamamını ve en küçük ayrıntıyı kolayca kontrol edebilir ve değiştirebilir.

3. Kısmı Yapı Ekranı - kullanıcıların duvar ve beton yapıların zengin bilgi içerikli kompozit yapısı üzerinde çalışırken aynı anda mühendislerle birlikte yük taşıma yapısını kolayca koordine etmelerine olanak sağlar.

4. Hotlink Modül Yönetimi - Tüm Hotlink yapısının yönetilmesini ve görüntülenmesini sağlar, iç içe geçmiş Hotlink'lerin yinelenen güncellemeleriyle dosya boyutları düşer ve güncelleme hızı artar. Kullanıcılar, özellikle büyük projelerde Hotlink Modüllerini kullanmanın getirdiği yüksek üretkenlikten ve koordinasyon özelliklerinden yararlanacaktır.

5. StairMaker Geliştirmeleri - Belgelendirme daha yüksek üretkenlik elde etmek için daha esnek 2 boyutlu merdiven görünümü ve yerel belgelendirme standartlarıyla uyumlu yeni 2 boyutlu merdiven sembolleri. Dört yeni merdiven türü, kilit pazarlardaki standart merdiven türlerinin varsayılan ürün çeşitlerini genişletiyor.
6. 3 Boyutlu Belge - Kullanıcıların boyut, açıklama ve 2 boyutlu çizim öğeleri eklenebilen bir belge oluşturmak için modelin 3 boyutlu bir görünümünün kullanmasına izin verir. İletişimdeki bu netlik, maliyetleri artırabilecek ve proje çizelgesini uzatabilecek inşaat sorunlarını azaltmaya yardımcı olur.

7. Dolgu Güçlendirmeleri - ArchiCAD 12, yarı saydam düz ve resim dolgularını ve saydam gradyan dolgularını içeren yeni Dolgu yetenekleri sunmaktadır. Bu özellikler mimarların yarışmalar ve müşteri sunumları için belge hazırlarken ArchiCAD ortamında kalmasını sağlar.
8. “Sürükle” - Kullanıcılar artık 2 boyutlu veya 3 boyutlu görüntülerdeki tüm nesneleri seçip bunları yaygın Office uygulamalarında olduğu gibi sürükleyebilir. Bu tanıdık özellikler tasarımı ve belge oluşturma işlemlerini hızlandıracaktır.

9. Hizala ve Dağıt - Kullanıcılar artık 2 boyutlu veya 3 boyutlu görüntülerdeki tüm nesneleri seçip belirli bir yol boyunca veya tanımlanmış bir modelde öğeler yerleştirerek bunları dağıtabilir. Bu özellikler tasarımı ve belge oluşturma işlemlerini hızlandıracaktır.

10. DWG 2008 İçe Aktarma ve Dışa Aktarma - Yeni özellikler arasında ACIS içe aktarma, kullanılmayan öznitelikleri temizleme, tüm düzenleri DWG model alanına aktarma ve birden çok düzeni tek bir DWG dosyasında birleştirme gibi özellikler yer almaktadır.
11. Giriş Mantığını Boyutlandırma - Kullanıcıların boyut çizgilerini görüntülemesini ve uçuş sırasında boyut noktalarını ayarlayarak daha fazla esneklik kazanmasını sağlar.

12. “PMK” çizim biçimi - Bu dosya biçimi kullanıcılara projenin birçok dosyaya bölündüğü durumlarda esnek bir akışı sağlayan yerel bir ArchiCAD çizim biçimidir.