Banner
Allplan 2012 PDF Print E-mail

Yeni Özellikler - Allplan 2012 Mimari
Allplan 2012 Mimari, yüksek kullanıcı dostu özellikleri, kayda değer ekran tazeleme sürati, kolay veri takası ve kullanıcı bilgi, içerik ve desteği için internetin merkezi bir platform olarak kullanılması gibi yetileri ile son derece etkileyicidir. İş akışınızı hızlandırmak ve projelerinizde size tasarım esnekliği sağlayabilmek için pek çok gelişme uygulanmıştır. Bunlara örnek olarak yeni Seçenekler diyaloğu, yeni metraj raporlama sistemi ve cephe ve korkuluk tasarımındaki yenilikleri gösterebiliriz.

Yeni özellikler PDF

Allplan 2012 New In Architecture 0.16 MB

Bir bakışta yeni özellikler
ParaObjeler
Allplan 2012’deki yeni bir özellik, ParaObjelerdir – kuvvetli 3B modelleme özelliğine sahip, bağımsız, parametrik Allplan CAD objeleridir. Onları özel kılan, bir algoritmalarının bulunması ve bu sayede akıllı ve olması gerektiği gibi davranabilmeleridir. Obje değişiklikleri, varyasyonlar ve serbestformlar, gerçek zamanda ve kolaylıkla uygulanabilirler. Kullanıcı ParaObjeleri sürükle ve bırakla çalışma alanina ekleyebilir veya önceden hazırlanmış bölümleri CAD içerisinde derleyebilir – herşeyin oluşturulması çok daha kolaylaşır. Hata riski çok düşük olacak şekilde, kısa sürelerde, yüksek kaliteli, gerçekçi planlama dokümanlarını oluşturabilirsiniz.

Özel ve parametrik 2B/3B objelerin oluşturulması
Özel ParaObjeler çok kısa sürede oluşturulabilir –Allplan SmartPart Script ile. Kolay öğrenilen programlama dili ve özel yardım fonksiyonları ile, ParaObjeleri 2B ve 3B olarak oluşturabilirsiniz. Şifre koruma özellikli skriptler ile Allplan, projelerinizdeki bu içeriklerin istenmeyen üçüncü kişilerce çoğaltılmasını ve kullanılmasını engeller.

Allplan Connect yüksek kaliteli CAD içeriğini sunar
Allplan 2012 ile birlikte Allplan kullanıcıları, CAD objeleri, dokular ve ParaObjelerden oluşan özel içeriğe erişme hakkına da sahiptirler. Yüksek kalitede, kalitesi onaylanmış veri, genel servis portalımız Allplan Connect üzerinden sağlanmakta ve site içeriği her geçen gün zenginleştirilmektedir.

Optimize edilmiş CAD-Raporları
Tüm proje safhaları için Allplan, grafik olarak yeniden düzenlenmiş net analizler sunmaktadır. Allplan 2012’deki bir başka yenilik, raporda bulunan objeler ile, çizim arasında yaklaşma (odaklama) fonksiyonunu da otomatikleştirerek ilişki kurmasıdır. Bu özellik sayesinde raporların şeffaflığı ve kontrol edilebilirliği artmaktadır. Rapordaki bir objenin tıklanması, tıklanan objenin ekranda aktifleştirilmesini ve tüm vitrinlerde o objeye yaklaşılmasını sağlar. Allplan 2012 içerisinde kullanabileceğiniz raporların sayısı da arttırılmıştır.

Akıcı veri alışverişi
Allplan 2012 Mimari, AutoCAD 2011/2012 DWG formatı da dahil olacak şekilde 50’nin üzerinde dosya formatını desteklemektedir. Ek olarak, IFC arayüzü de geliştirilmiştir. Geniş kapsamlı standart ayarlar sayesinde, hangi elemanların transfer edileceklerinin belirlenmesi mümkündür. Aynı zamanda, Allplan, STL ve SKP dosya formatlarını da desteklemektedir. Bu formatlarla 3B modeller, 3B yazıcılarda maket olarak basılabilir ve Google SketchUp veya Google Earth’e aktarılabilirler.

Bina dönüşümü tasarımı
Rekonstrüksiyon planlarındaki zaman alan ve hata yapmaya son derece açık süreçleri bertaraf ederek, geliştirilmiş bina dönüşüm fonksiyonları, bina dönüşümünde gerekli tüm araçları size sunar. 2B, 3B veya karma bir çalışma yöntemi kullanın, bina dönüşümü komutları, çalışma sistematiğinize uyum sağlayacaktır. Önceki dönüşüm listelerine ek olarak, bileşen numaraları da içerebilecek şekilde, yeni raporlar bulunmaktadır. Mevcut yapı, yıkılacak bölümler ve yapılacak bölümlerin doğru gösterimleri ile, tüm işlemler, bu versiyonda çok daha hızlıdır.

Otomatik Güncelleme
Allplan 2012 Mimari, otomatik bir güncelleme fonksiyonu içermektedir. Bu, kullanmakta olduğunuz yazılımın daima en güncel halini kullanıyor olmanızı garanti altına alır. Windows güncellemesine benzer şekilde, “tam otomatik” veya “talep ile” yükleme seçenekleri arasında tercih yapabilirsiniz. Otomatik güncelleme fonksiyonu, tek kullanıcı veya çalışma ortamındaki tüm kullanıcılar için ayarlanabilir.

Allplan'de hazırlanmış Kamu Kurumları Özel Metraj Listeleri
Allplan 2012'in yeni metraj listeleri özelliği ile hazırlanmış listelerle kamu kurumlarının istediği şekilde metraj listelerini otomatik olarak oluşturma imkanı.