Banner
Allplan 2009 PDF Print E-mail
Allplan Mimarideki En Önemli Yeni Özellikler

Allplan 2009 Mimari,
Allplan 2009 Mühendislik ve Allplan 2009 BCM gibi uygulamalarımızın sağladıklarını kendiniz görün.

Mevcut Binalarda Tasarım ve İnşaat

Allplan 2009 Mimari tadilat, yıkım ve yenileme veya yeniden geliştirme planlarının verimli ve hızlı çizilebilmesini ve metrajların hızla hesaplanabilmesini sağlar. Bu, grafik yardımcılarla desteklenen özel CAD kütüphaneleri kullanılarak olası kılınmaktadır. Kütüphaneler yeni ve mevcut binalar, yıkımlar ve yenilenecek yapılarla ilgili gerekli niteliklere sahip önceden tanımlı bileşenler içerirler. Netlik sağlamanın yanı sıra bu kütüphaneler organizasyonel çabayı minimize eder ve büro standardizasyonunu sağlar. Bir sistem kullanıcısı olarak, renovasyon çalışması planlamasında hızlı erişim ve yüksek üretkenliğin faydasını göreceksinizdir. Ek olarak, Allplan 2009 Mimari kullanarak, kesin metraj hesaplarını baz alarak değişiklikler, renovasyonlar ve yeniden-geliştirme çalışmalarının maliyetlerini daha net hesaplayabileceksiniz

Enerji-verimli ve Sürdürülebilir İnşa

Allplan 2009 Mimari enerji danışmanlığı için geniş bir araç yelpazesi sunmaktadır – solar termal sistemler veya güneş panelleri yerleşiminden enerji hesaplamaları analizleri gerektiren yapı geliştirmelerine kadar. Opsiyonel olarak sunulan enerji performansı sertifikasyonu modülü Almanya, Avusturya, İtalya ve Fransa’daki özel bölgesel standartlara göre enerji ve çevresel değerlendirmelerin direkt programdan alınan ve kanunen-gerekli enerji performansı sertifikalarının oluşturulmasına olanak tanıyan uygulamaları içerir.

Yenilenebilir veya yeniden kullanılabilir yapı malzemelerine olan gereksinimin karşılanabilmesine yönelik olarak yazılım, ahşap konstrüksiyonla duvarların oluşturulabilmesi için özel fonksiyonlara sahiptir. Bu araç, ahşap konstrüksiyon kullanılarak yapılan planlamalara destek sağlamaktadır. Bu sayede elinizin altında ekolojik ve gelecekte sürdürülebilir yapılar tasarlamak için özel araçlara sahipsinizdir. Ek olarak, Nemetschek Allplan, Weto AG ile üretim planlaması ve CNC makinesi kontrolünü de içerecek şekilde opsiyonel olarak geliştirilebilecek bir komple ahşap çözümü sağlamaktadır.

Basitleştirilmiş Veri Dönüşümü

Allplan 2009 Mimari verinin alınması ve gönderilmesini yöneten önceden tanımlı ayarlar içermektedir. Bu önceden tanımlı ayarlar DWG ve DXF verisi takasını son derece kolaylaştırmaktadır.

Planların Kolaylıkla Arşivlenmesi

Allplan 2009 Mimari kullanılarak planlar PDF/A formatında kaydedilebilirler. PDF/A elektronik dokümanların bu günden sonra yıllar boyunca okunabileceğini garanti altına alarak kanunen saklanması gerekli olan tüm dokümantasyonunuzu hızla, kolaylıkla ve ucuz olarak saklamanızı garanti altına alan bir ISO standartıdır. PDF/A dokümanları Allplan 2009 Mimari içerisinde ek bir yazılıma gerek duyulmadan oluşturulur. Sadece gerekli formatı seçmeniz yeterlidir.

Etkileyici Cepheler

Allplan 2009 Mimari artık serbest formda cephe tasarımları seçeneğini sunmaktadır. Buna düzlemsel, eğrisel veya açılı olabilecek, doğrusal, çokgensel, yay ve eğrisel şekilli cephe formları dahildir. Yeni versiyon cam cephelerin ayarlarının kontrolünü düşey ve yatay, eleman ve taşıyıcıları ile düzenler. Ek olarak, elinizin altında pek çok önceden tanımlı cephe tipi olacağından, her bileşeni ayrı ayrı kendiniz tanımlamak zorunda da değilsinizdir. En sıklıkla kullanılan cephe tipleri, önceden tanımlanmış ve favoriler dosyasında kullanımınıza hazır haldedir. Yeni fonksiyonlar özellikle çok karmaşık geometrilere sahip cepheleri tasarlamanızda size yüksek esneklik sağlamaktadır.

Optimize Edilmiş Veri Alışverişi

Yeni Allplan versiyonu standart PDF ve IFC formatlarının yanı sıra Rhino, VRML ve Maxwell Renderer 3B formatlarını da desteklemektedir. Yeni formatlar organik şekillerin veri takasını ve tasaım modellerinin veri alınması ve gönderilmesinin yanı sıra fiziksel olarak doğru ışık hesaplamalarını da desteklemektedir. CINEMA 4D arayüzü yeniden düzenlenmiş ve artık kamera, ışık ayarları ve arkaplan ayarlarının 3B animasyon ve render yazılımına sahne objeleri olarak nasıl gönderileceğine dair seçim yapabilmenize olanak tanımaktadır.

Gelişmiş Plan Yönetimi

Yeni plan strüktürü tüm planlarınızın, örneğin etütlerin, onay çizimlerinin ve uygulama planlarının esnek ve yapılandırılmış organizasyonuna olanak tanır. Allplan 2009 Mimari, pek çok önceden tanımlı plan strüktürü sunar. Hakimiyet ciddi şekilde arttırılarak – özellikle çok sayıda paftanın yönetimi söz konusu olduğunda – organizasyon kayda değer şekilde basitleştirilmiştir.

Etkin İş Akışı

Yeni gelişmelerin pek çoğu, kullanıcılarımızın önerileri doğrultusunda gerçekleştirilmiştir. Bunlara düzenlemede plan elemanlarının daha net derlenmesi, true-type ve Postscript yazı karakterlerine ek olarak açık-tip yazı karakterlerinin kullanılması, otomatik alan etiketlemesi gibi pek çok yenilik dahildir. Allplan 2009 Mimari ile, çok daha etkin, çok daha verimli çalışabilir ve fikirlerinizin gerçeğe çok daha hızlı dönüştüğünü görebilirsiniz.