Banner
mimCAD
Allplan 2008 PDF Print E-mail
Allplan BIM 2008 (Türkçe) Yenilikleri

Windows Vista Uyumludur.Versiyon 2008 deki en önemli amaç Allplan’ ın yapı bilgi modellemesi (BIM) aracı halini almasını sağlamaktı. Nemetschek BIM alanında öncüdür: klasik bilgisayar destekli tasarım (CAD) bazı üzerinde, BIM bileşen tabanlı tasarım olarak da bilinen geometrik verili elemanlar ve hacimlerle veri modeli bilgisinin birleştirilmesi sürecini yönetir. Tasarımda, inşada ve yönetimde çalışan herkes gerek duydukları bilgiye erişebilirler ve veri herhangi bir problem olmadan transfer edilir.


Basitleştirilmiş Proje Organizasyonu ve Revizyonu

Yeni Bina Strüktürü ile optinize edilmiş proje strüktürü
Kat Yöneticisi ile Referans Düzlemleri ve Bina Strüktürü Yönetimi görünüş ve kesitlerin otomatik güncellenmesi. Ek olarak Lejand ve metraj listeleri bina modeli ile doğrudan ilişkili
Tanıtım filmi


3 Boyutlu PDF göndermeve Alma

Bu özellik sayesinde yapınızın tamamını veya iç dekorasyonunuzu projenizi incelemesini istediğiniz ortağınıza ve müşterinize kolaylıkla gönderebilirsiniz. Onlarda gerçek zamanlı olarak projenizin içinde ve dışında rahatlıkla dolaşabilirler. Bu dosyayı açabilmesi için sadece ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Adobe'nin Acrobat Reader yazılımını yüklemesi yeterlidir. Unutmayın! İsterseniz dosyadan çıktı alma özelliğini kapata bilirsiniz..Acrobat Reader 8 versiyonu bilgisayarınızda yüklü değilse lütfen tıklayın

Tanıtım filmi
Örnek villa projesi (3.8 MB)


Yeni Palet Teknolojisi ile Zaman Kazanın

Yeni Paletleri (Komutlar, Özellikler, Sihirbaz ve Moduller) kullanarak elemanları seçebilir, oluşturabilir ve değiştirebilirsiniz.
Tanıtım filmi


Geliştirilmiş Çıktı ve Tasarım Özellikleri

Yeni oklu çizgi ve bitiş sembolünü çizim elemanlarında kullana bilirsiniz
Net çizimler - ekran sunumlarında yardımcı çizgileri açıp kapatma seçenekleri Zaman kazanma - eş zamanlı elemanları kesiştirme ve kesme
Tanıtım filmi


Daha Fazla Serbest Form

Üç Nokta Kanopi, Dört Nokta Kanopi komutunu üç veya dört nokta arasında herhangi özel alan veya 3B obje oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bu komut sayesinde Farklı kalınlıkta panellerin derlenmesi, Rampalar, Dış konturlara düzgün olmayan şekilde uygulanan tonoz veya serbestform çatı (düzlemlere dönüştürülen 3B obje olarak)
Tanıtım filmi


Korkuluk - Parametrik modelleme

Çizgi çizer gibi tek hamlede korkuluğunuzun tüm elemanlarını oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu özellik sayesinde parametrik her türlü elemanı tasarımlarınızda kullanabilirsiniz.
Tanıtım filmiCinema 4D R10.5 den Allplan BIM 2008' e Model aktarımı

CINEMA 4D Verilerini doğrudan Allplan 2008 e alabilirsiniz. Bu sayede her türlü modeli Allplan’ da kullanabilirsiniz. Hatta C4D de modellediğiniz amorf yapıları Allplan’a alıp rahatlıkla kesit ve görünüşlerini alarak teknik çizimlerini oluşturabilirsiniz. Üstelik düşük dosya boyutlarıyla!

Tanıtım filmi1
Tanıtım filmi2


Animasyon Geziniminde SpaceNavigator

Farenizle gezinimin yanısıra Space Navigator' ün 6 eksenli gezinim kolaylıklarını kullanabilirsiniz.

Tanıtım filmi


Gelişmiş XRef özellikleri

DWG, DXF ve DGN dosyaları Xref ler olarak eklenebilirler. Özellikle çok katlı binalarda tip katınızı diğer katlara xref olarak çağırdığınızda hem kendi kat yüksekliklerine otomatik adapte olacak hem de tip katınızda değişiklik yapınca diğer tüm katlara bu otomatik yansıyacaktır.


Tanıtım filmiKat Düzlemlerini İzometrik veya Animasyon Ekranında Görebilme

Kat yüksekliklerini animasyon ve izmotrik görüntüde de görerek yapınızın tasarımına daha da hakim olabilirsiniz.


Tanıtım filmiSketchup Verileri Alabilme Özelliği

Web den bulduğunuz Google SketchUp tasarımlarını kolaylıkla Allplan içine alıp tasarımlarınızda kullanabilirsiniz.