Sistem saati: 19 Nis 2024 06:45

News News of Allplan ile Metraj

Site map of Allplan ile Metraj » Forum : Allplan ile Metraj

Allplan kullanarak metraj çıkarma ile ilgili eğitim filmleri ve dökümanlarına bu forumdan ulaşabilirsiniz.

BOYA METRAJI

Oda mahalinde boya metrajı alırken kiriş altı kısmını alamıyorum program düz bi şekilde çıkarıyor.duvar kiriş birleşim yerinde kirişin kalan kısmını nasıl metrajlarım? teşekkürler.
Read more : BOYA METRAJI | Gösterim : 11190 | Cevap : 3

KAPI VE PENCERE METRAJI

Kapı ve pencere metrajını tüm detayını alabiliyor muyuz? kapının kasası,kolu, pencerenin pvc miktarını...vb. teşekkürler.
Read more : KAPI VE PENCERE METRAJI | Gösterim : 8503 | Cevap : 1

Metraj da Çıplak Yüzey Bitmiş Yüzey Kavramı

Allplan metrajlarda imalat kalınlıklarını dikkate alıyor mu
örneğin sıva metrajındaki imalat yapılan yüzey ile boya imalatında yapılan yüüzey farklı
Allplan bunu nasıl dikkate alıyo acaba
Konu ile ilgili bir video veya görsel yayınlanrmısınız teşekkürler
Read more : Metraj da Çıplak Yüzey Bitmiş Yüzey Kavramı | Gösterim : 8971 | Cevap : 1

Metraj Listeleri

sn hatem;
Metraj liste formlarının nasıl düzenlendiği ile ilgili sizin hazırladığınız bir video paylaşmanız mümkün mü?

Bir de merak ettiğim şu hakediş bazlı metraj listesi var mı?, hazırlanabilir mi?
örneğin o ay hakedişe girecek zemin kat veya seçtiğimiz elamanların miktarı + bu elemanların projedeki toplam miktarı da heman yanındaki sutunda gözüksün böyle bir tablo mümkün mü?

teşekkürler..
Read more : Metraj Listeleri | Gösterim : 9600 | Cevap : 3

Merdiven İnce Metraj

Merhaba;

Merdiven ile ilgili mahal metrajı videosu paylaşabilrimisiniz, ince metrajlarda merdiven kaplamalarını (sıva+boya) nasıl hesaplamaktadır eğrisel kısımları dikkate alır mı yoksa kuşbakışımı hesaplıyor
teşekkürler..
Read more : Merdiven İnce Metraj | Gösterim : 9295 | Cevap : 1

Allplan Düz Ölçü Metraj

Selamlar,

Üstad Allplan kullanıyorum genellikle kaba yapı metrajları ve modellemesinde, Kalıp metrajlarını alırken düz ölçü sistemine göre yani katın plandaki net ölçüsü 1m2 yi geçen boşluklar düşülerek , perdelerin tek yüz kalıp ölçüleri ( boşluklar düşülmüş, t kenar kalıplar hariç ) ve boyu 1m yi geçen kolonların L/2 x h kalıp ölçüler (L= çevre) olacak şekilde kalıp metrajı almak mümkünmüdür ? Yardımcı olabilirseniz çok müteşşekir kalırım . Teşekkürler.
Read more : Allplan Düz Ölçü Metraj | Gösterim : 9801 | Cevap : 1

Mahal Metrajları

Selamlar,
Allplanda mahal metrajlarını alırken oda tanımlayıp, otomatik olarak döşeme , düşey yüzey ve tavan kaplamalarını tanımlıyabilyoruz.
Peki otomatikmen yaptığımız bu tanımlamalarda sadece objeye özel tanımlama yapma şansımız varmıdır ?

Ör: odanın içindeki duvarlara sıva yap ama kolonlara kaplama yapma yada tuğla duvarlara sıva, gaz blok duvarlara rabiz teli+sıva gibi ??
teşekkürler.
Read more : Mahal Metrajları | Gösterim : 20626 | Cevap : 7

Döşeme Metrajında ,minha problemi

Selamlar,

Allplan 2013 kullanmaya başladım. Döşeme çizdikten sonra alt katın kirişlerini çizdiğimde döşeme hacminden , kiriş hacmini düşmediğini farkettim ve çözüme ulaşamadım Çizdiğim kirişler kolon ve perde duvar ile etkileşime girdiğinde minha yapıyor fakat döşemede yapmıyor . Sebep nedir acaba ? yardımcı olursanız sevinirim.
Read more : Döşeme Metrajında ,minha problemi | Gösterim : 25938 | Cevap : 5

EĞRİSEL DUVARDA PENCERE OLUŞTURMA

Merhaba

Benim projemde eğrisel duvarlar mevcut ve benim bu duvarlara fransız balkon penceresi yerleştirmem lazım pencere kapı boşluk oluşturmak istediğimde bunu doğrusal yapıyor eğrisel nasıl yapabilirim
Read more : EĞRİSEL DUVARDA PENCERE OLUŞTURMA | Gösterim : 27512 | Cevap : 4

Asmolen döşeme beton metrajı

Asmolen döşemesi olan bir betonarme binada...asmolen döşemeleri döşemede oyuk teşkil ederek oluşturdum..allplan 2014 de işçilikler raporlarında şantiyede dökülen beton kısmında metraj aldıgım zaman döşemeden oyukları düşmediğini gördüm...bunun sebebi ne olabilir..
Read more : Asmolen döşeme beton metrajı | Gösterim : 35930 | Cevap : 3

Oturum Aç  •  Kayıt Ol

İstatistik

Toplam ileti 1131 • Toplam konu 398 • Toplam üye 4847