Banner
Cinema 4D 11 Yenilikler PDF Print E-mail

Cinema 4D R11 - Genel Bilgi

MAXON CINEMA 4D
Kullanımı Kolay, Profesyonel 3B Animasyon Yazılımı

Bir sonraki jenerasyon, yirmi yıllık mükemmeliyetin temsili.

CINEMA 4D’nin onbirinci jenerasyonu profesyonel 3B yazılım gelişiminde bir mihenk taşı ve MAXON’un programcı ekibinin yirmi yıllık mükemmelliyitçiliğinin bir göstergesidir. Profesyonel 3B animasyon komutları hiç bu kadar kolay kullanılır olmamıştı.

Kullanımı En Kolay 3B Yazılım

CINEMA 4D'nin yenilikçi arayüzü ve mantıksal iş akışı 3B dünyası ile yeni tanışanlar için hızla gelişme sağlamalarına olanak tanımaktadir. Sonuçlar o kadar düzgün ve etkileşimlidir ki, yaratıcılığınızın serbest kalmasına yardımcı olur.

Son Teknoloji

CINEMA 4D'nin son teknoloji mimarisi yeni teknoloji ve gelişmelerden ilk faydalananın sizler olmanızı sağlar – Windows ve Mac OS’da 64-bit desteği ve çokluişlemci desteği sadece ilk akla gelenlerdir. MAXON, Intel ve Apple da dahil olacak şekilde pek çok önde gelen BT şirketinin geliştirme ortağıdır. Bu nedenle MAXON yazılımımızı gelecek olan teknolojilere hazır olacak şekilde şimdiden şekillendirebilir. Müşterilerimiz en son teknolojiye ve yatırımlarının maksimum garanti altında olmasına güvenebilirler.


Modülarite, tüm endüstrilerde kullanım sağlar.

Çekirdek uygulama, yüksek kaliteli 3B görüntüler ve animasyonlar oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri içerir. Talepleri temel uygulamaların ötesinde olanlar için, MAXON çok sayıda, programla tam uyumlu entegre modüller sunar. Modüller ayrı olarak satın alınabilir veya paket içeriği olarak bütünleşik alınabilirler. Mimari ve mühendislik gibi özel endüstriler için MAXON özellikle bu alanlar için fonksiyonlar içeren paket sürümleri tasarlamıştır.

Her tasarımcının gereksinimlerine uygun bir CINEMA 4D muhakkak vardır. CINEMA 4D’nin tüm dünyadaki kullanımı ve üstünliklerini görmek için sayfalarımızda gezinin ardından bir demo sürümü indirin ve bütün bunları kendiniz görün.

 


Cinema 4D R11 - Kolay Kullanım

Kolay Kullanım

Bir 3B sanatçısı olarak kolay kullanımın verilen sürelere uymakta ve rakipleri elimine etmekte anahtar bir rol üstlendiğini biliyorsunuz. MAXON CINEMA 4D arayüzün neredeyse tamamını özelleştirmenize müsaade ederek sizin, kendiniz için en uygun çalışma sistematiğini oluşturmanıza olanak tanır. Yeni başlayanlar ve uzmanlar CINEMA 4D’nin en kolay öğrenilen 3B uygulaması olmasını sağlayan arayüz tasarımlarını takdir edeceklerdir.

Siz nasıl çalışıyorsanız program da ona uyar

CINEMA 4D'nin tamamen özelleştirilebilen arayüzü her komutu kolay erişilebilir durumda sunar. Ekran düzenlemelerini, komut paletlerini ve hatta menüleri kendi çalışma sisteminize göre istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda, farklı işlemler için farklı arayüzler arasında tek tıklama ile geçiş yapabilirsiniz. Her komut tamamen entegredir ve herhangi bir arayüze eklenebilir.
Kısayollar kullanarak bir komuta tek tuş atamaları yapabilir veya tek tuş altında farklı kısayol guruplamaları ile komutlara erişim sağlayabilirsiniz. En sık kullanılan genel komutlara açılan menülerden erişebilir ve HUD kullanarak istediiğiniz verilerin istediğiniz anda vitrinde ekrana getirilmesini sağlayabilirsiniz. Pek çok farklı yöntemi kaynaştırarak istediğiniz çalışma tekniklerini oluşturabilirsiniz, CINEMA 4D sizin iş akışınıza mükemmel uyum sağlayacaktır. Gerçek dünyada bir 3B sanatçısısınız, ve çok daha hızlı ve verimli çalışma zamanınız geldi...

12 ay ücretsiz teknik destek

3B dünya içinde gezinmesi zor, bazen de engellerle karşılaşabileceğiniz bir dünyadır. Bir sorunla karşılaştığınızda MAXON'un teknik destek ekibinin sizlere telefon veya e-posta ile hızlı ve ücretsiz destek sağlayacağına güvenebilirsiniz. Bir bilgi çorbası içinde zaman kaybetmeyin. Destek ekibinin sağladığı doğru çözümlerle işinize devam edin.

 


Cinema 4D R11 - Modelleme

Modelleme

Pek çok 3B projede ilk adım sahnede kullanılacak olan objelerin oluşturulmasıdır. Temel şekiller MAXON CINEMA 4D içinde boyut, doğrultu ve kenra yuvarlamaları gibi unsurların ayarlanabildiği parametrik objeler olarak mevcutturlar. Parametrik objeler oldukları gibi kullanılabilirler veya daha karmaşık objelerin elde edilmesinde baz olarak kullanılmak üzere çokgensel objelere dönüştürülebilirler. Bir gurup deformer veya diğer şekil düzenleyici bu objelerle birlikte kullanılabilir. Doğrusal olmayan oluşturma geçmişi sahne geliştikçe elemanların ayarlanmasını kolaylaştırır. Eğri çizgiler kaldırma ve yolda ilerletme işlemlerinde gerçek zamanlı, dinamik olarak ayarları değiştirilebilen ve anime edilebilen unsurlar olarak kullanılabilirler


Formda

CINEMA 4D'nin gelişmiş çokgen modelleme komutları karmaşık objeler oluşturulurken zaruridirler. Automatic ve tweak seçim modları düzenleme modundan bağımsız olarak herhangi bir elemanın seçimini kolaylaştırır ve gerçekzamanlı işaretleme ile seçim ve diğer işlevleri kolaylıkla görebilmenizi sağlar Çokgen araçları gerçekzamanlı geribesleme sağlar ve yükseltme veya pahlama gibi işlevler dinamik olarak güncellenebilirler. Etkin bir knife komutu n-gonlarla uyumlu şekilde çalışarak yüzeylerin delinmesi, kesilmesi gibi işlemlerde kolaylık sağlar. Stitch and Sew komutu objeler arasındaki deliklerin kolaylıkla kapatılmasına yardımcı olur. Brush ve Magnet komutları ile organik modeller için nokta deformasyonlarını kontrol edebilirsiniz.

Çokgen modellerine bitirme dokunuşunu HyperNURBs ile yapın. Bu altyüzey bölümleme ve yumuşatma aracı temel çokgensel modelleri daha organik bir görünüm için yumuşatır. Sahneleriniz bu dünyadan ve dünya dışından da olsa, CINEMA 4D'nin kuvvetli modelleme araçları hayaliniz için yapı taşlarını sağlar. CINEMA 4D n-gonlar ve çokgenlerle de çalışmanıza olanak tanır. Bu sayede en karmaşık modellerin basitleştirilmiş görünümleri ile çalışabilirsiniz.