Banner
3ds Max 10 Yenilikler PDF Print E-mail

3ds Max® 2010- Yeni Özellikler

3ds Max 2010 ile çok daha kısa sürede şaşırtıcı 3B sahneler yaratın. Karmaşık sahnelerin yönetimini en kolay şekilde yapın. İş akışında kullandığınız diğer yazılımlar ile daha etkin veri alışverişi sayesinde verimliliğinizi artırın.

3 boyutlu ne türde işler yapıyorsanız yapın, Autodesk® 3ds Max® 2010 yazılımı en çok satan bilgisayar oyunları, akademi ödüllü filmler ve video içeriği üretiminde kullanılan, 3B modelleme, canlandırma, kaplama ve görsel efekt yaratmak için çok sayıda güçlü özellik ve araçları sağlayan bir çözümdür. Hızlı ve verimli şekilde inandırıcı karakterler, eşsiz CG efektler ve hayranlık uyandıran ortamlar yaratırsınız.

Yenilikçi Graphite Modelleme Araç Seti


Yeni “Graphite” modelleme ile daha hızlı, verimli ve sezgisel olarak çalışabilirsiniz. Serbest form modelleme ve tasarım yapabileceğiniz “Graphite” modelleme 100’ün üzerinde araçla size 3ds Max yeni bir polygon modelleme ortamı sunar. İhtiyacınız olan tüm araçları merkezi bir ara yüzde kolayca erişebilirsiniz. “Expert Mode” özelliğini de kullanarak araç setlerini isteğinize ya da sık kullandığınız araçlara göre kolayca kişiselleştirebilirsiniz. Yenilikçi bir poligon modelleme sistemi olarak düşünülebilecek “Graphite” ile geleneksel Poly modellemenin bir adım ötesinde hızlı ve sezgisel biçimde modelleme işlerini yapabilirsiniz.


Material Explorer

Sahnelerde kullandığınız malzemeleri hızlı bir şekilde yönetmek, istediğiniz gibi değiştirmek, nesneler üzerindeki malzemeleri bulmak, malzeme özellikleri ve ilişkileri değiştirmek için verimlilik artışı sağlayan bu araç setini kullanabilirsiniz.


Entegre mental mill Teknolojisi

3ds Max, siz sahnelerinizde çalışırken donanım ve yazılım temelli kaplama gücünü en üst düzeye çıkaran güçlü “mental mill” gölgelendiricilerini içerdiğinden gerçek zamanlı görsel geri bildirim imkânına kavuşursunuz.

“PFlowAdvanced” Parçacık Efektleri

Bu araç seti hassas boyama araçları, Shape Plus, yardımcı uygulamalar ve gruplama araçları dâhil olmak üzere 3ds Max için yeni 12 araçla donatılmıştır.

Kutu Nesneleri (Containers)

3ds Max 20101’un “Container” özelliği sayesinde siz ve ekibiniz yüklü ve karmaşık sahneleri daha kolay yönetebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilgili nesneleri bir kutuya koymak olacaktır. Daha sonra sanki bunların tamamı tek bir nesneymiş gibi silebilir, transformasyonu yapılabilir, gizleyebilir, ya da referans nesne olarak kullanabilirsiniz.

Review 3

Review 3 artık ortam aydınlatması, HDRI tabanlı ışıklandırma, yumuşak gölgeler, donanımsal kırıklık giderme (anti-aliasing), etkileşimli pozlandırma kontrolü ve mental images firmasının çığır açan “mental mill” gölgelendirici teknolojilerini sunmaktadır.“xView” Nesne Çözümleyici

xView nesne analizi teknolojisini kullanarak 3B nesneleri, yazılım dışına çıkarma ve kaplama yapmadan önce onaylamanız mümkündür. Problemlerin nerede olabileceğini etkileşimli bir şekilde gösteren xView, maliyetli hataları tasarım sürecinin başlarında, düzeltmelerin daha kolay olduğu aşamalarda çözülmesini sağlar.OBJ Formatındaki Nesnelerin 3ds Max İçine Alınması

OBJ dosya formatına verilen geniş destek sayesinde 3B nesne verileri 3ds Max ve Autodesk Mudbox yazılımları arasında ve diğer üçüncü kişi dijital modelleme yazılımları arasında sorunsuz bir şekilde okunur ve yazılır.

ProOptimizer

ProOptimizer sahnede veya nesnelerde yer alan yüzey veya nokta sayısını kesin bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Yararlı yüzeyler en son kaldırılır ve nesne yüzey yoğunluğu detay kaybı olmadan yüzde 75’e kadar azaltılır.

ProSound

Bu araç setiyle sahnelerinize 100 adede kadar ses kanalı ekleyebilir ve her kanalın sesini canlandırabilirsiniz. Bu teknoloji hem PCM hem de AVI ve WAV formatındaki sıkıştırılmış sesi, altı çıkış kanalına kadar destekler.

Mental ray Genel Kalite Kontrolleri (Global Quality Knobs)

Mental ray kaplama kalitesine etki eden gölge yansıma kırınım, endirek aydınlatma ve keskinlik gibi değerler birer sürgü ile kolayca kontrol edilebilir. “Global Quality Knobs” ile kayda değer zaman kazanırsınız.
C# ve. NET Desteği

3ds Max 2010 yazılımı C# ve. NET için gelişmiş destek sunar.

Performans İyileştirme

Yazılımın önceki sürümünden gelen GPU optimizasyonunun yanı sıra genişletilmiş çoklu işlemci desteği sayesinde çalışma ekranlarında performans en üst düzeye çıkarılmıştır.